DR1050-R80-R
Eaton Electronics
704-DR1050-R80-R
DR1050-R80-R
제조업체:
설명:
파워 인덕터 - SMD 0.8uH 13.5A 3.2mOhms
ECAD 모델:
구매 가능 정보
재고:
재고 없음
공장 리드 타임:
12 주 추정 공장 생산 시간입니다.
최소: 1   배수: 1
단가:
합계:
예상 관세:
포장:
전체 릴(500의 배수로 주문)
가격 (KRW)
수량 단가
합계
컷 테이프/MouseReel™
유사 제품
제품 속성 속성 값 속성 선택
Eaton
제품 카테고리: 파워 인덕터 - SMD
RoHS:
Shielded
700 nH
30 %
9.7 A
4 mOhms
13.5 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
10.5 mm
10.3 mm
5 mm
Ferrite
DR1050
Reel
Cut Tape
MouseReel
적용: Power
브랜드: Eaton Electronics
코어 유형: Drum
ACO(최종 조립 국가): Not Available
COD(확산 공정 국가): Not Available
COO(원산지): CN
장착 스타일: PCB Mount
제품: Power Inductors
제품 유형: Power Inductors - SMD
하위 범주: Inductors, Chokes & Coils
종단 스타일: SMD/SMT
시험 주파수: 100 kHz
단위 중량: 7 mg
제품을 찾음:
유사 제품을 표시하려면 확인란을 하나 이상 선택하십시오.
이 카테고리에 유사 제품을 표시하려면 확인란을 하나 이상 선택하십시오.
속성 선택됨: 0
이 기능을 활성화하려면 자바스크립트가 필요합니다.
KRHTS:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Shielded Power Inductors
DR Series Power Inductors
Eaton Electronics DR Series Power Inductors feature a shielded drum core and include the DR1030, DR1040, DR1050, DR124, and DRQ series. The DR high power density series offers four sizes of shielded drum core inductors, an inductance range of 0.33µH to 1000µH, and a current range of up to 56A. The DR1030, DR1040, and DR1050 inductors have a footprint of 10.5mm x 10.3mm with profile heights of 3mm, 4mm, or 5mm. The DR124 inductors feature a ferrite core material, a 0.47µH to 1000µH inductance range, and a shielded drum core with 12.5mm x 12.5mm x 4.5mm dimensions. The DRQ series includes dual-winding, high-power density inductors that can be used as a single inductor or in coupled inductor/transformer applications. Eaton Electronics DR Series Power Inductors are suitable for a wide variety of applications and operate in a temperature range of -40°C to +125°C.